..:: BIP - Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach ::..

Instrukcja obsługi BIP

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Uwarunkowania prawne

Uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej jest niezbędne dla funkcjonowania ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) oraz Rozporządzenia MSWiA z 18 stycznia 2007 r. w sprawie BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ.

Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

 1. Przycisków funkcyjnych (Rejestr zmian, Drukuj) oraz wskazania aktualnej daty i czasu.
 2. Menu głównego (górna część witryny) zawierającego odsyłacz do podstron: Strona główna; Szkoła Internetowa Szkoły.
 3. Menu nawigacyjnego (poniżej menu górnego) wskazującego użytkownikowi aktualną pozycję na stronie. Po kliknięciu w link "..:: bip - szkoła podstawowa nr 37 w katowicach ::.." w tym menu powoduje powrót do strony głównej BIP podmiotu.
 4. Menu podmiotowe, przedmiotowe, serwis, (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony; modułu wyszukiwarki.
 5. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się artykuły, treści dokumentów i ogłoszeń, oraz pliki do pobrania itp.
 6. Strony głównej zawierająca odsyłacze do ważnych artykułów strony BIP podmiotu.
 7. Menu dolnego (na dole witryny) zawierającego odsyłacz do głównej strony BIP (www.bip.gov.pl); właściciela systemu CMS; administratora (Webmastera) strony podmiotowej, oraz odsyłacz do panelu administracyjnego (dostępnego po zalogowaniu się).

Podstawowym przeznaczeniem strony BIP jest prezentacja informacji na temat podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP.

Zamieszczone na stronie dane podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP oraz artykuły opatrzone są metadanymi informacji publicznej, czyli

 1. tytułem dokumentu,
 2. daty utworzenia zasobu (artykułu),
 3. daty modyfikacji zasobu (artykułu),
 4. tożsamością osoby sporządzającej dokument,
 5. tożsamością osoby wprowadzającej dokument,
 6. ilość dodanych załączników do dokumentów,

Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej należy kliknąć w odpowiedni link w menu przedmiotowym lub podmiotowym. Do precyzyjnego wyszukiwania informacji służy Wyszukiwarka będąca elementem menu użytkownika. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać w pole edycyjne szukaną frazę i nacisnąć przycisk "szukaj".
Aby zmienić wielkość czcionki w wyświetlanym artykule należy skorzystać z przycisków znajdujących się po prawej stronie artykułu pod jego tytułem.